Centrum pomoci

Bezpečnost v domácnosti - HEPA filtr

Prach je v domácnostech „hostem" sice nevítaným, ale nepustit ho dovnitř, prakticky vzato, nemůžete. Každý se snaží, jak může, aby se ho zbavil, nejvíc nepříjemným je ale pro ty, kdo trpí alergiemi. Prach může v závislosti na intenzitě alergie způsobit nepříjemné příznaky - od kašle a rýmy po nebezpečné alergické reakce.  Zcela v bezpečí by se neměli cítit ani zdraví lidé. Za případných nepříznivých okolností může alergie postihnout kohokoliv, proto je vysavač vybavený vhodným filtrem nezbytností nejenom pro alergiky.

 

Vysavače vybavené HEPA filtrem nejvyšší kvality jsou v tomto případě prostě neocenitelné! HEPA filtry, které mají velkou tloušťku a jsou vyrobené z vláken spojených syntetickou pryskyřicí, fungují jako nesmírně efektivní překážka pro téměř všechny typy nečistot.

 

HEPA filtr H13, nejúčinnější z HEPA filtrů, které se používají v současné době ve vysavačích (a jsou součástí modelů ZELMER: Solaris a Syrius 1600,0 HQ), účinně filtruje částice o velikosti pouhých 0,3 mikronů! To znamená, že filtr zachytí kromě prachu, pylu a spor hub dokonce i cigaretový kouř.